نتایج جستجو برای عبارت :

در باب کتابی از جان گرین " در جست و جوی آلاسکا "

ژانر فیلم : درام
امتیاز فیلم : --
رده سنی : --
کارگردان : Warren Fast
نویسنده : Warren Fast
بازیگران : Bo Svenson, David Keith, Erin Gray, Paris Warner
محصول کشور : -
تاریخ اکران : --
زمان فیلم : --
زبان فیلم : --

خلاصه داستان : آلاسکا رز از سالها که مادرش چهار سال قبل خانواده را ترک کرد ، سالهای سختی را پشت سر گذاشت. عمل کردن ، عصیان کردن در برابر پدر مجرد خود ، کانر ، در مدرسه مشکل و بدتر است. اما وقتی هجده ساله شد ، آلاسکا برای برخی از رفتارهای خارج از کنترل ، در مقابل قاضی دادگاه
  _ کِی رسیدی؟؟
+ دیشب... وقتی بهت زنگ زدم هنوز فرودگاه بودم. دوس داشتم تو اولین کسی باشی که از اومدنم‌ با خبر میشه
_چرا ؟؟
+فکر می‌کردم خوشحال میشی ولی تصور آدما همیشه درست از آب درنمیاد
_ آره تصور آدما هیچ وقت درست از آب در نمیاد
+ واسه بحث کردن اینجا نیستم. هنوزم همون محله ی قدیم زندگی می‌کنی؟
_  آره ... ساختموناش بزرگتر شدن و آدماش سنگی تر‌... تابستوناش مش اکبر نیست که آلاسکا بفروشه و زمستوناشم تو هیچ خونه ای کرسی روشن نمیشه... هنوز همون جا زندگی
ما اینجا مجموعه داستان های توپخانه رو منتشر می کنیم و این اولین داستان من هست که داستان هارو به صورت پاورپوینت در اختیارتون میزارم.این داستان که اسمش هست انتقام رو تا چند روز آینده براتون میزارم...
اما بریم یه پیش داستان ازش داشته باشیم:
شما نخواهید مرد...
از روی تخت بلند می شوید.فضا مرموزه...تا جایی که چشم کار می کند هی چنشانه ای از حیات دیده نمی شود.فقط سرباز مرده...
شما حتی نمی دانید کجا هستید.اما سعی می کنید با بی سیم با مرکز ارتباط برقرار کنید
پروژه ی جولی نام مجموعه عکس هاییه که دارسی پادیلا، فتوژورنالیست، به مدت 18 سال با عکاسی از دختری به نام جولی گردآوری کرده.
"جولی را اولین بار در ۲۸ فوریه‌ی‌ ۱۹۹۳ ملاقات کردم. جولی ۱۸ساله، با نوزاد ۸ روزه‌ای در بغل، پابرهنه و با شلواری که زیپش باز بود، در لابی ِ هتل  امبسدور ایستاده بود. او در منطقه‌ی SOR سان‌فرانسیسکو،‌ محله‌ی نوانخانه‌ها و اتاق‌های ارزان‌قیمت، زندگی می‌کرد. اتاقش، پوشیده از لباس و پر از خاکستر سیگار و زباله بود.او با جک
جنگل تونگا یا Tongass National Forest بزرگترین جنگل ملی کشور آمریکا است و در منطقه سردسیر آلاسکا در نزدیکی قطب شمال قرار دارد . نکته جالب توجه در مورد این جنگل ، بزرگی و مساحت زیاد آن است که بالغ بر شصت و نه هزار کیلومتر مربع را در بر می گیرد، که تقریبا برابر با مساحت استان هرمزگان است...
ادامه مطلب
به قدری این کتاب رو دوست دارم که حتی نمی‌دونم از کجا شروع کنم. ولی بذارین یه داستانی رو براتون تعریف کنم. کتاب اصلی رو دو سال پیش خریدم و همیشه با خودم فکر میکردم اون دوتا صفحه سیاه که اولیش با کلمه  " قبل " و دومیش با کلمه  " بعد " علامت گذاری شده یعنی چی؟ و حتی یه درصد هم فکر نمی‌کردم که یه اتفاق ناباورانه قراره مرز جدایی این دو بخش باشه. با این حال هیچ وقت نتونستم بیشتر از 15-10 صفحه ی ابتدایی کتاب رو بخونم تا اینکه امسال فهمیدم مینی سریالش ساخته
یکی از دوستانم با یک زن بازیگر معروف که فوق‌العاده زیبا است ازدواج کرد.اما درست زمانی که همه به خوشبختی این زن و شوهر غبطه می‌خوردند، آنها از هم جدا شدند.
طولی نکشید که دوستم دوباره ازدواج کرد. همسر دومش یک دختر عادی با چهره‌ای بسیار معمولی است.
اما به نظر می‌رسد که دوستم بیشتر و عمیق‌تر از گذشته عاشق همسرش است.
عده‌ای آدم فضول در اطراف از او می‌پرسند:...فکر نمی‌کنی همسر قبلی‌ات خوشگل‌تر بود؟
دوستم با قاطعیت به آنها جواب می‌دهد: نه! اصلا
تو این مدت که آرزوهای ناممکنمو میشمردم 4 تاشو تو ذهنم شماره گذاری و ثبت کردم:
آرزوی اولم اینه که برمیگشتم ترم یک.
آرزوی دومم اینه که 100-150 سال پیش زندگی میکردم و یه کالسکه ی دو اسبی میخریدم و به یکی از بنداش اسب میبستم و به یکی دیگش مرغ.
آرزوی سومم اینه که تو کشورای نزدیک قطب شمال (به خاطر طبیعت خاصشون) زندگی میکردم؛ ایسلند، آلاسکا، جزایر فارو، و حتی جزیره های غرب و شمالِ اسکاتلند (عین ایسلنده طبیعتشون). 
آرزوی چهارمم هم اینه که تو ساحل یه کافه م
تو این مدت که آرزوهای ناممکنمو میشمردم 4 تاشو تو ذهنم شماره گذاری و ثبت کردم:
آرزوی اولم اینه که برمیگشتم ترم یک.
آرزوی دومم اینه که 100-150 سال پیش زندگی میکردم و یه کالسکه ی دو اسبی میخریدم و به یکی از بنداش اسب میبستم و به یکی دیگش مرغ.
آرزوی سومم اینه که تو کشورای نزدیک قطب شمال (به خاطر طبیعت خاصشون) زندگی میکردم؛ ایسلند، آلاسکا، جزایر فارو، و حتی جزیره های غرب و شمالِ اسکاتلند (عین ایسلنده طبیعتشون). 
آرزوی چهارمم هم اینه که تو ساحل یه کافه م
دانلود فیلم Call of the Wild 2019
کیفیت : WEB-DL 1080p
ژانر : خانوادگی, درام, ماجراجویی
کارگردان : Chris Sanders
ستارگان : Cara Gee, Dan Stevens, Harrison Ford, Omar Sy
سال : 2020
کشور : آمریکا, کانادا
سازندگان : Michael Green,Jack London
مدت زمان : 1 ساعت و 40 دقیقه
یک سگ سورتمه ای که در آلاسکا زندگی می کند در شرایطی قرار می گیرد که زندگی اش در معرض خطر قرار می گیرد و...
ادامه مطلب
دانلود فیلم توگو Togo 2019 با لینک مستقیم
دانلود رایگان فیلم خارجی توگو Togo 2019
نام فیلم : توگو Togo 2019ژانر : ماجراجویی | درامکارگردان : Ericson Coreبازیگران : Willem Dafoe, Julianne Nicholson, Christopher Heyerdahlمحصول : آمریکازبان : انگلیسیزمان : ۱۱۲ دقیقهامتیاز : ۸٫۲/۱۰کیفیت : BluRayفرمت : MKVحجم : ۱۷۰۰ | ۹۰۰ مگابایتاطلاعات بیشتر : کلیک کنیدخلاصه داستان : داستان این فیلم بر اساس واقعیت است و ماجرای “لئونارد سپالا” را روایت می‌کند که قبول می‌کند به وسیله سگ‌ های سورتمه خود با رهبری
خاکستری ( The Grey ) فیلمی به کارگردانی جو کارنهان. این فیلم محصول ۲۰۱۱ و در ژانر تریلر روانشناسانه است. فیلمنامهٔ خاکستری برپایهٔ رمانی به نام Ghost Walker اثر ایان مکنزی جفرز و با هم‌کاری نویسندهٔ رمان و کارگردان نگاشته شده‌است. از بازیگران این فیلم می‌توان از لیام نیسون و فرانک گریلو نام‌برد. خلاصه داستان: جان رالف اتوی (با بازی لیام نیسون) در یک پالایشگاه در آلاسکا به پیشهٔ کشتن گرگ‌های خاکستری مزاحم کارکنان اشتغال دارد. او که همسرش را از دست د
داروگیاهی لقمان حکیم:
گیاه خوشبو و خوش طعم مرزه یکی از گیاهان محبوبی است که به طور گسترده در غذاهای اروپایی و آمریکای شرقی به کار گرفته می‌شود. از لحاظ گیاه شناسی، این گیاه سالانه، متعلق به خانواده‌ی نعناع بوده و از لحاظ علمی نیز به عنوان Satureja hortensis شناخته شده است.
این گیاه به شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مقاوم است و برای رشد خود به نور خورشید نیازمند می‌باشد. ارتفاع این گیاه به طور تقریبی به ۴۰ تا ۶۰ سانتی متر می‌رسد. این گیاه دارای برگ‌ه
یا مالک

بچه ها
تصمیم گرفتم ازین به بعد فقط دو تا کتاب همزمان بخونم. بیشتر از دو تا نگیرم دستم. لیست کتابایی که تصمیم دارم بخونم رو هم نوشتم که در حقشون اجحاف نشه :))
میخوام یه برنامه بچینم، برای به مرور خوندن کتاب هایی که خوندنشون خیلی طول میکشه. مثلا یه جدولی تنظیم کنم. 
یادمه وقتی میخواستم "خدمتگذار تخت طاووس" رو بخونم به عنوان نشان بین کتاب یه برگه سفید گذاشته بودم. تاریخ زده بودم. خودمو ملزم کرده بودم روزی حداقل 20_30 صفحه بخونم (دقیق یادم نیس
دانلود فیلم The Call of the Wild 2020 با لینک مستقیم
نسخه HDCam 720p اضافه شد
6.8/10 از 1,042 رای
47/100
کیفیت: HDCam 720p
ژانر: ماجرایی، درام، خانوادگی
محصول کشور: آمریکا
مدت زمان: 100 دقیقه
کارگردان: Chris Sanders
ستارگان: Karen Gillan, Harrison Ford, Cara Gee
داستان این فیلم درباره‌ی یک سگ سورتمه‌ای می‌باشد که در آلاسکا زندگی می‌کند ، طولی نمی‌کشد که این سگ در شرایطی قرار می‌گیرد که باید برای زنده ماندن بجنگد و…
ادامه مطلب
مفهوم یو پی اس (Uninterruptible power supply)
یو پی اس یا منبع تغذیه اضطراری یا منبع برق اضطراری (UPS) یک دستگاه الکتریکی است که وقتی برق ورودی یا برق قطع می شود، برق اضطراری را به یک بار تحمیل می کند. یک یو پی اس از سیستم برق اضطراری یا برق اضطراری یا ژنراتور آماده به کار متفاوت است که با تامین انرژی ذخیره شده در باتری ها، ابررایانه ها یا چرخ های فلزی محافظت نزدیک به لحظه از وقفه های ورودی را فراهم می کند. زمان اجرای باتری بیشترین منبع برق اضطراری نسبتا کوتا
پکیج ویژه ی "کسب درآمد از اینترنت" یک شغل درآمدزا در منزل است، شغلی اینترنتی که امروز شروع خواهید کرد و تا پایان عمر می توانید از آن درآمد کسب کنید.دیگر نیازی به کار در بیرون از منزل نیست و فقط با صرف وقت ۱ تا ۲ ساعت کار اینترنتی در منزل،درآمدی دلخواه و باورنکردنی خواهید داشت.این بسته به شما امکان خواهد داد که بعد از گذشت یک هفته به درآمدی بالای ۵۰۰ هزار تومان در روز خواهید رسید.توضیحات پیرامون نحوه کسب درآمد از طریق این بسته:آیا تاکنون تصور ک
نام پرده نما: Hold the Dark 2018
ژانر:Action / Adventure / Drama / Horror / Mystery / Thriller
کارگردان :Jeremy Saulnier
نویسنده : Macon Blair (screenplay by), William Giraldi (based on the book by)
بازیگران :Jeffrey Wright| Alexander Skarsgård| James Badge Dale

فیلم نامه :-
تدوین : Julia Bloch
آهنگساز:Brooke Blair | Will Blair
فیلمبرداری : Magnus Nordenhof Jønck
اطلاعات بیشتر پرده نما :IMDB و WIKI و rottentomatoes
کشور تولید کننده:United States
تاریخ انتشار : 28 September 2018 (USA) |   September 12, 2018 (TIFF) | September 28, 2018 (worldwide)
زبان پرده نما :اِنگلسی اَمریکن
کمپانی تولیدکننده : Addic
1. جلوگیری و برگشت ریزش موریزش مو فقط یک مشکل مردانه نیست - بسیاری از خانمها نیز آن را تجربه می کنند. عوامل مختلفی وجود دارد که می توانند در ریزش موی زن نقش داشته باشند:
اثرات مخرب درمان های مو یا یک ظاهر طراحی شدهپیچاندن یا کشیدن موهای شماداروهای بدون نسخه مانند رقیق کننده خون و داروهای نقرس ، آرتروز ، افسردگی ، مشکلات قلبی و فشار خون بالابیماری تیروییدکمبود آهن. (آهن نگیرید مگر اینکه آزمایش شده باشید و پزشکتان مکمل شما را توصیه کرده است - در
بازرگانی توس پایا از اصلی ترین مراکز ارائه آهن آلات صنعتی در مشهد است. در این مجموعه انواع آهن آلات با کاربرد های متنوع در دسترس قرار دارد.
در مطالب قبلی به معرفی بهترین نوع این آهن آلات پرداختیم. با ما در این مطلب همراه شوید تا درباره انواع آهن آلات مورد استفاده در صنعت نفت و گاز را بررسی کنیم.
استفاده از آهن آلات در صنعت نفت و گاز
استخراج، تولید، تصفیه، ذخیره و حمل نفت موجب تحمیل فشار بالا و ایجاد فرسودگی زیاد در مواد مورد استفاده در تجهیزا
خیلی سال قبل فیلم بی‌خوابی یا insomnia را دیدم. ولی دو سه شب پیش جایی بودم که این فیلم را گذاشتند و من هم از خدا خواسته این فیلم را نگاه کردم. هر چه باشد کریستوفر نولان یکی از کارگردان‌های مورد علاقه من است و تقریبا همه فیلمهایش را دیده‌ام و دوست دارم. دو نفر از بازیگرهای مورد علاقه من هم در این فیلم بازی کرده‌اند. آل پاچینو که سید و سالار تمام بازیگران حال حاضر دنیاست و رابین ویلیامز فقید که حالت چهره‌اش طوری است که هیچ وقت نمی‌فهمی می‌خ
یه دختر خاله دارم که سالهاست ندیدمش، تقریبا از وقتی کوچ کردن و رفتن محله سلطنت آباد سابق خونه خریدن.خونواده خاله بزرگم عینهو قوم یهود هستند که خودشونو قوم برتر و هر محلی رو که توش زندگی کنن، ارض موعود میدونن. موساشون که تونست با عصاش این قوم رو از چنگال فرعون نکبت جهان سومی و عقب افتادگی نجات بده و اونا رو از دریای عمیق کم سوادی برهاند و وارد دنیای آدم با کلاسها کنه، مصطفی پسر وسطی خانواده است که اسمش تو شناسنامه و تابلوی مطبش هوشنگه‌. البته
افراد به چند دلیل عشق بازی می کنند.
پروفسور هانسون، استاد دانشگاه ایلینوی در دانشگاه کارولینای شمالی.
شش انگیزه مختلف برای این رفتار را در مطالعه تاریخچه تحقیق در مورد آموزش .
عشق بازی در سال های گذشته شناسایی کرده است.خاطرات عشق بازی
مقاربت جنسی:
    تلاش برای ایجاد یک رابطه جنسی یکی از مهم ترین دلایل عشق بازی مردان در میان افراد است.
خاطرات خوب عشق بازی من با دیگران
سرگرمی: برخی این را به عنوان تفریح ​​پرشور انجام می دهند.
کاوش:
تلاش برای د
تهرانیا زیاد شیر بخورید چون سرب هوا رو دفع میکنه، ولی بلافاصله بعدش آب بخورید چون نیترات آب، ضد پالمه... 
بعدش هم چای بخورید نیترات آب رو بشوره ببره...  
بعد از چای هم آبلیمو بخورید تا رنگهای شیمیایی تو چایی را دفع کنه...  

بعد از آبلیمو هم توکل کنن به خدا دیگه...!
من قرار بود فردا با استادم برم پیش دو تا استادها در مورد دو تا پروژه م و تز ارشدم حرف بزنم، خیلی هم استادم(همون که به اون دختره و اون یکی دانشجوی دکترا گفته بود بیایید از این دانشجوم کم
ماموت ها که شکل و اندازه ای فیل مانند داشتند، به مدتی نزدیک به ۹۰ هزار سال در زمان آخرین عصر یخبندان کره زمین، نیمکره ی شمالی سیاره ی ما را تحت تسلط خود داشتند، اما همه ی این ها پیش از آن بود که تغییرات آب و هوایی و انسان های شکارچی انقراض این موجودات را رقم بزنند.
دانشمندان در نقاط مختلفی از دنیا از اسپانیا گرفته تا سیبری، اسکلت ها و اجساد یخ زده ای از ماموت ها یافته اند. آن ها از این کشفیات به این نتیجه رسیدند که این موجودات تا حدود ۱۱ هزار سال
به گزارش سایت تفریحی چفچفک : قریب به ۴ هزار سال پیش بر روی جزیره ی دور افتاده ای در قطب شمال، زندگی آخرین ماموت سیاره زمین به پایان رسید و این در حالیست که راز انقراض ماموت ها بالاخره کشف شد.
ماموت ها که شکل و اندازه ای فیل مانند داشتند، به مدتی نزدیک به ۹۰ هزار سال در زمان آخرین عصر یخبندان کره زمین، نیمکره ی شمالی سیاره ی ما را تحت تسلط خود داشتند، اما همه ی این ها پیش از آن بود که تغییرات آب و هوایی و انسان های شکارچی انقراض این موجودات را رقم
سونامی که به آن موج های
وابسته به زمین لرزه نیز می گویند، به طور کلی به امواجی گفته شده که در
اثر جا به جایی حجم بسیار عظیمی از آب در دریاها و اقیانوس ها به وجود می
آید. زمین لرزه های زیر دریا، فوران های آتشفشانی و سایر انفجارهای زمینی،
فرو افتادن یخچال ها و اثرات شهاب سنگ ها باعث بالا و پایین رفتن آب با حجم
بسیار زیادی کرده که باعث ایجاد سومانی می گردد. برخلاف امواج اقانوس ها
که در اثر باد ایجاد شده یا تغییر سطح آب در اثر جزر و مد، سونامی ها
مهندسی عمران و تاریخچه آن
مهندسی عمران از گسترده ترین شاخه های مهندسی میباشد. مهندسی عمران بر زیرساخت جهان که شامل
امور آبی، فاضالب،سدها، نیروگاهها، خطوط/ برجهای انتقال، خطوط ریلی، بزرگراهها، تونلها، کانالهای آبرسانی
برای کشاورزی، کانالهای حمل و نقل، کنترل ترافیک، حمل و نقل عمومی، باندهای فرودگاه، ترمینالها،
ساختمانهای صنعتی، آسمان خراش ها و غیره میشود؛ تمرکز دارد.
مهندسین عمران زیرساختهای جهان را میسازند. آنها بدون اینکه به چشم آیند
 لئونس و لنا - کارل گئورگ بوشنر
شهر ما - تورنتون وایلدر
جایی که عاشق بودیم - جنیفر نیون
منگی - ژوئل اِگلوف
عامه پسند - چارلز بوکوفسکی
برادران سیسترز - پاتریک دوویت
صید قزل‌آلا در آمریکا - ریچارد براتیگان
ستون دنیایم باش - جنیفر نیون
ما دروغگو بودیم - امیلی لاکهارت
النور و پارک - رینبو راول
رهایی از تکبر پنهان - علیرضا پناهیان
چگونه یک نماز خوب بخوانیم - علیرضا پناهیان
زمین بر پشت لاک‌پشت‌ها - جان گرین
روزنکرنتز و گیلدنسترن مرده اند - تام استاپرد
فیلم توگو داستانی عاشقانه دارد، در اینجا میان سگ‌ها و انسان‌ها. از این عشق غریزی- فطری، واقعه‌ای حماسی خلق می‌شود؛ طوفان معادله را سخت کرده و داوطلب‌ها برای عملیات نجات، صفی طولانی ندارند. وگرنه چه بسیار مردان و چه بسیار سورتمه‌ها که موقعِ مسابقات و جایزه سر و کله‌شان پیدا می‌شود. در نهایت قهرمان آرام می‌آید و آرام می‌رود. اگر فیلم وقاری دارد، مدیون واقعیتی ساده در دلِ یک روستا است. از این واقعیت‌ها در اطرافمان کم نیست.
نقد بررسی Togo
ح

بررسی کامل و حرفه‌ای سگ هاسکی
هاسکی سال ۱۹۰۹ میلادی به آلاسکا برده شد. هاسکی یک اسم کلی برای تعدادی از نژادها است که به عنوان سگ های سورتمه کش مورد استفاده قرار می گیرند. هاسکی دراصل در مناطق شمالی کره زمین مورد استفاده قرار می گرفتند اما هم اکنون به عنوان سگ دست آموز نیز وارد منازل مردم شده اند.

قیمت روز توله سگ روتوایلر

در اصل اسم سگ هاسکی توسط اروپایی ها از ESKIE متمایز شده است که اسکیموها این نام را بر سگ های سورتمه کش خودگذاشته بودند.
خدای صبح آفرین، مهربانِ نازنین، الهی به امید خودت!
**
لغت نامه ها رو گشتیم و گشتیم،  واژه ای بهتر و قشنگ تر از سلام نداشت. سعادت آبادی ها، سلام!
**
درود بر اونایی که در اوج پاییز، طراوت مهربانی شون اردیبهشتی و بهشتیه.
**
هر هفته، سعادت آباد سه شنبه ها رو با این نیت شروع می کنیم که زیر سقف خونه زندگی مون، گلدونای همدلی، گل های تازه بدن.
**
همین الآن، به اونکه به خاطر تو، از خونه زده بیرون، یا به اونکه مونده
تا مراقبت خونه زندگیت باشه، به اونکه فقط ه
سلام

اعتیاد رو همیشه به چشم یه چیز بد میبینیم. یه چیزی که یه سری افراد که توسط جامعه پذیرفته نشدن درگیرش هستن. بلای خانمان سوز؟ ازین جور چیزا.

اعتیاد بنظرم به معنی انجام یه کاری به مدت زیاد و به کرّات هست. طوری که انجام دادنش بهتر از انجام ندادنش باشه!
برای مثال وقتی کسی در طول روز 5 ساعت تلویزیون نگاه میکنه - اگه نکنه حوصلش سر میره و نیاز داره
یا چند ساعت تو شبکه های اجتماعی هست - اگه نباشه حوصلش سر میره
یا هر سه روز نیاز به تزریق هرویین داره -
قورباغه درختی و هر آنچه باید بدانیم
قورباغه‌ی درختی یکی از گونه‌های جانوری بومی شمال آمریکا است. این منطقه طیف وسیعی از جانوران را در بر دارد که فقط و فقط مختص آن منطقه بوده و در واقع از رشته‌کوه‌های آپالاش تا آلاسکا گسترده شده است. به علت تکامل و تمایز بی‌نظیری که در این قورباغه‌ها روی داده است، در سال‌های اخیر محققین جذبِ ویژگی‌های خاص این قورباغه شده‌اند. این قورباغه روشی جدید برای زنده ماندن در زمستان و یخبندان ابداع کرده است: یخ
16 - چگونه می توانیم سیلاب را در آبرفت ها ذخیره کنیم ؟ ( فیلم آموزشی )
( زمین شناسی سوم + چهارم + یازدهم )

شکل : قسمت آبرفتی در معدن بلو ریبون آلاسکا .
شرح :وقتی از ذخیره ی آب درون زمین صحبت می کنیم ، بیش تر منظورمون آبی هست که در آبرفت ها ذخیره شده است .و معمولاً با زدن چاه یا قنات آب رو برداشت می کنیم .برای این که بدونیم آب چگونه ذخیره میشه در آبرفت های درشت دانه بایستی به سرغ مخروط افکنه بریم .مخروط افکنه ، یک حجم بزرگی است که معمولاً به شکل نیم دایره
16 - چگونه می توانیم سیلاب را در آبرفت ها ذخیره کنیم ؟ ( فیلم آموزشی )
( زمین شناسی سوم + چهارم + یازدهم )

شکل : قسمت آبرفتی در معدن بلو ریبون آلاسکا .
شرح :وقتی از ذخیره ی آب درون زمین صحبت می کنیم ، بیش تر منظورمون آبی هست که در آبرفت ها ذخیره شده است .و معمولاً با زدن چاه یا قنات آب رو برداشت می کنیم .برای این که بدونیم آب چگونه ذخیره میشه در آبرفت های درشت دانه بایستی به سرغ مخروط افکنه بریم .مخروط افکنه ، یک حجم بزرگی است که معمولاً به شکل نیم دایره
سردترین مناطق روی زمین

برخی از گردشگران چالش سفر به مناطقی با دمای زیر صفر درجه را دوست دارند.
شاید شما لوکس‌ ترین پیست‌ های اسکی دنیا را بشناسید؛ اما به لذت اسکی کردن در دشت‌های یخ‌زده در شمال سوئد یا چادر زدن در زیر شفق قطبی در شمال کانادا فکر نکرده باشید. گفتنی است به بسیاری از مکان‌های سرد روی زمین، به دلایل طبیعی و جوی یا محدودیت‌های قانونی، قابلیت دسترسی وجود ندارد؛ اما در این مطلب به شما خواهیم گفت چرا این فهرست از سردترین مناطق

از موشک‌های فراصوت جدید روسیه چه می‌دانید؟
در شرایطی که ۳۱ کشور جهان به موشک‌های بالستیک مجهزند، روسیه با اعلام رسمی دست‌یابی به موشک‌های فراصوتی که با سرعت ۱۰ تا ۲۰ برابر سرعت صوت در جو حرکت می‌کنند، ادعای برتری نظامی خود را تکرار کرد.
به گزارش خبرآنلاین، مدت‌هاست که دانشمندان تسلیحاتی آمریکا، روسیه و چین به بهانه موازنه قدرت و افزایش توان دفاعی علیه تهدید یکدیگر، در تلاشند تا سلاح‌های فراصوت بهتری را طراحی و تولید کنند.
سخنرانی

از موشک‌های فراصوت جدید روسیه چه می‌دانید؟
یک نمونه از موشکهای جدید فراصوت روسیه با تکنولوژی فوق سری

در شرایطی که ۳۱ کشور جهان به موشک‌های بالستیک مجهزند، روسیه با اعلام رسمی دست‌یابی به موشک‌های فراصوتی که با سرعت ۱۰ تا ۲۰ برابر سرعت صوت در جو حرکت می‌کنند، ادعای برتری نظامی خود را تکرار کرد.
به گزارش خبرآنلاین، مدت‌هاست که دانشمندان تسلیحاتی آمریکا، روسیه و چین به بهانه موازنه قدرت و افزایش توان دفاعی علیه تهدید یکدیگر، در تلا
مهمترین غذاهای سرشار از روی
غذاهای سرشار از روی برای تا مین روی مورد نیاز بدن ما ضروری است.
روی ماده مغذی است که در پاسخ به سیستم ایمنی بدن ، بهبود زخم ها ، سنتز پروتئین ها و DNA و بسیاری از کارکردهای بدن نقش اساسی دارد.
بدن انسان روی را ذخیره نمی کند ، بنابراین فرد مجبور است از رژیم غذایی روزانه خود به اندازه کافی دریافت کند. 
در صورت لزوم می توانند مکمل ها را نیز مصرف کنند.
سایت ایپک باکس، بسته های پذیرایی دفاع پایان نامه را ایجاد رضایت و آسودگ
۲۳ فروردین ۱۳۹۸ خورشیدی
۶ شعبان ۱۴۴۰ هجری
۱۲ آوریل ۲۰۱۹ میلادی

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ )
• پاسخ حضرت امام خمینی(ره)به تلگراف آیت ‏اللَّه حکیم برای هجرت به نجف (۱۳۴۲ ش)
• درگذشت استاد "محسن صبا" نویسنده معاصر (۱۳۷۱ ش)
• روز دندانپزشکی
• شهرداری تهران مشخصات قانونی معابر تهران را تعیین و اعلام کرد(۱۳۴۹ش)
• سناتور صادق بوشهری درگذشت(۱۳۴۹ش)
• وزیر امور خارجه اتریش به تهران آمد(۱۳۵۴ش)
• قرارداد صدور گاز طب
  بهترین زمان برای عکاسی
بهترین زمان برای عکس گرفتن قطعا ساعت طلایی است، مدت زمانی که در طول آن نور خورشید نرم،
اما با این حال گرم و دارای سایه های بلند است.
ساعت طلایی زمانی است که عکاسان منظره و پرتره اغلب بهترین
کارهایشان را در آن انجام می دهند، که با نور خشن خورشید در هنگام ظهر تفاوت زیادی
دارد. همچنین در ساعت طلایی می توانید با یک تیر دو نشان بزنید، چون درست بعد از
طلوع و قبل از غروب آفتاب می آید.
ساعت طلایی با طلوع و غروب خورشید می آید (مد
در بخش اقتصاد، تلاش دولت تدبیر و امید در 5سال
گذشته موجب حرکتهایی در  اقتصاد ایران شد
که بسیار مثمر تلاشهای هدفمند و طولانی مدت گشته است. باید گفت این حرکتها با
مدیریت شخص رییس دولت، دستیار اقتصادی(مستعفی) رییس جمهور، وزیر اقتصاد(مستعفی –
استیضاح شده)، وزیر صنعت، معدن و تجارت(مستعفی – در
شُرف استیضاح)، وزیر رفاه، کار و اموراجتماعی(استیضاح شده) و رییس‏ کل بانک
مرکزی(مستعفی – ممنوع الخروج!)؛ به بهترین شکل
ممکن انجام شده و موجب شد تا اقتصاد ای
توضیحاتی در مورد قرص امگا 3
شاید
شما هم متوجه شده باشید که این روزها بیشتر از هر زمان دیگری صحبت از امگا
3 می‌شود، اما ممکن است برخی از خانواده‌ها هنوز نسبت به نیاز تأمین امگا 3
از طریق تغذیه مناسب اطلاعات کافی نداشته باشند. انواع ماهی: ماهی آزاد،
قزل‌آلا، تن، اسقومری و شاه‌ماهی تخم کدو کدو حلوائی تخم کتان گردو انواع روغن: روغن‌ سویا، آفتابگردان، دانه کتان و گردو، فندق و کنجد مواد غذایی غنی‌شده با امگا ۳: برخی از نان‌ها، آبمیوه‌ها، روغ
خرید نام دامنه می تواند یک روند بسیار گیج کننده باشد. نه تنها باید دامنه ای را انتخاب کنید که با نام تجاری شما کار کند ، بلکه باید تصمیم بگیرید که از چه پسوندی استفاده کنید .com ، .net ، .org ، .edu ، .co ، .gov — و این فقط خراشیدن سطح آنچه است در دسترس.
قبل از متعهد شدن به نام دامنه برای شغل خود ، اطمینان حاصل کنید که برخی اصطلاحات و محدودیت های کلیدی در مورد این پسوند ها را درک کرده اید. پس از آن شما آماده خواهید بود تا یکی از بهترین ها را برای نیازه
تحصیل در کانادا در سال 2020
کانادا یکی از جالب ترین کشورهایی است که می توانید در سال 2020 برای تحصیل به آنجا بروید. اگر رویای شما تحصیل در کشوری است که کیفیت زندگی در رده های جهانی قرار دارد ، شکل گیری بالاترین کیفیت و آن سیاست های مهاجرتی است برای دانشجویان بین المللی بسیار مطلوب است: شما آنچه را که می خواستید پیدا کردید!
تحصیل انگلیسی یا فرانسوی در کانادا
یادگیری زبان انگلیسی در کانادا تجربه ای است که به شما کمک می کند نه تنها سطح خود را ارتقا
مدتی که در وبلاگ ننوشته ام.من پیام های زیادی از افرادی دریافت کردم که از من سؤال می کردند که حتی زنده ام.بنابراین من بلافاصله به شما اطمینان می دهم ، من در اسکوتر در تایلند در خندق فرو نمی افتم ، من در اثر وسط جنگل آلاسکا در اثر توت ها مسموم نیستم و در توله سگ های Berghain گیر ندارم ... باند خنده دار!
نه ، دلیل ناپدید شدن من ساده است ، باید خودم را پیدا کنم ...
فکر می کنم امروز به مرحله دیگری از زندگی ام رسیده ام و احساس عمیقی می کنم که جهت دیگری به آن بده
حتی بیشتر از خراب شدن کتابخانه ، به نظر می رسد که توضیح منطقی آنچه برای برد در رقص بازگشت به خانه رخ داد ، غیرممکن خواهد بود. حداقل با کتابخانه ، هیچ کس برای دیدن آنچه اتفاق افتاده بود وجود ندارد ، بنابراین می توان آن را به یک عمل خرابکارانه مخصوصاً خرابکارانه نسبت داد. اما کل مدرسه و اداره برای تماشای منفجر کردن سر براد به طور خودجوش ، به نظر می رسید که ظاهراً متناسب با خودش بوده است. این نوع چیزی نیست که فقط بتوان آنرا دور زد یا زیر یک فرش جار
ummer بالاخره اینجاست ، این یعنی روزهای استراحت گاه استخر ، کباب های حیاط خلوت و تعطیلات بسیار زیبا. اما برای من ، این فصل اساساً با یک کلمه خلاصه می شود: خورشید! و با آن موهای تیره تر ، موهای طبیعی تری به وجود می آید و آن شورت ها و تاپ های مخزن را بیرون می کشد.
من از زمان کوچک بودن من موش استخر بوده ام و قصد ندارم به زودی این روزهای آفتابی را به زودی پنهان کنم. و بله ، استفاده روزانه از ضد آفتاب ، خواب کافی ، آبرسانی مناسب و استفاده از محصولات با کیف
پارچه پشمی نوعی از پارچه است که از موی حیوانات مختلف تهیه شده است. درحالیکه اغلب افراد پشم را فقط مربوط به گوسفند می دانند، انواع مختلف از پشم سایر حیوانات مختلف به غیر از گوسفند نیز در دسترس است.
برای تولید پشم، تولیدکنندگان پشم حیوانات را چیده و آن را به صورت نخ تبدیل می کنند و سپس به شکل منسوجات تبدیل می شوند. پشم به داشتن دوام بالا معروف است و عایق گرما است؛ وابسته به نوع حیوانی که از آن برای تولید پشم مورد استفاده قرار گرفته، پارچه حاصل ن
پیت لند چیست
پیت لند به سرزمینی اطلاق می شود که با داشتن شرایط آب و هوایی و اقلیمی و پوشش
گیاهی خاص در اثر تخمیر بقایای گیاهی موجود در آنجا پیت ماس تولید می کند.

انواع پیت لندها
پیت لند ها دارای دو تیپ اصلی هستند که شامل تشکیل در باتلاق ها و مرداب ها می باشند
و تفاوت آنها در منشاء گیاهی, هیدرولوژی و شیمی آب است.
۱. پیت لند باتلاقی (آمینروتروپیک)
باتلاق ها را می توان از طریق گیاهانی که تحت تاثیر آب زیاد و کمبود کلیه عناصر غذایی مورد
نیاز، رشد کر
پیت لند چیست

انواع پیت لندها
پیت لند ها دارای دو تیپ اصلی هستند که شامل تشکیل در باتلاق ها و مرداب ها می باشند
باتلاق ها را می توان از طریق گیاهانی که تحت تاثیر آب زیاد و کمبود کلیه عناصر غذایی مورد
نیاز، رشد کر
پیت لند چیست

انواع پیت لندها
نیاز، رشد کر
وزش وزیر کوله پشتی باید به مقصد نگارخانه صواب کاکا روی هر بدن شما کیف لپ تاپ ارزان (123kifshop) تقسیم شود. سجع : فقط 1 کیلو دما . این کوله پشتی ها برای دلیل سجع سبک و تکذیب کوچکی که دارند برای این کار مناسب است. برای محفظه های خارجی شما زمانی بوسیله قبیل جنگاور مناسب بی قانونی نیاز پیدا می کنید که غایت داشته باشید جسمی سنگین را با خود برداشتن کنید. کوله ها انواع مختلفی دارند که شما می بایست برای خرید ژرفنگر مقرون را به منظور ارتکاب آورید. شما می بایست
ابراهیم (١٩٩٦-١٨٢١ ق م) نخستین پدرشاه یهود و پیامبر مورد احترام ادیان ابراهیمی
موسی (-١٤٠٧ ق م) پیامبر یهود
اخناتون (آمنحوتپ چهارم) (-١٣٣٥ ق م) فرعون مصر از دودمان هجدهم و مبلغ یکتاپرستی
زرتشت (٦٣٠-٥٥٣ ق م) فیلسوف و پیامبر ایرانی دین مزدیسنی
مهاویرا (٥٩٩-٥٢٧ ق م) بنیان‌گذار هندی آئین جاینیزم
لائوتسه (٦٠١-٥٣١ ق م) فیلسوف چینی و بنیان‌گذار تائوئیسم
بودا (٥٦٣-٤٨٣ ق م) فیلسوف هندی و بنیان‌‌گذار دین بودایی
کنفوسیوس (٥٥١-٤٧٩ ق م) فیلسوف چینی
سقراط
در میان اقیانوسهای
جهان یکی از غنی ترین فرم های تنوع زیستی را در ساختارهای زنده ای می یابیم که
مرجان نام دارند. آبسنگهای مرجانی که به ظاهر شبیه صخره هایی بی جان می باشند،